صفحه نخست | ساپینتو: تیم من پس از رفتن سیاوش یزدانی خوب شد

ساپینتو: تیم من پس از رفتن سیاوش یزدانی خوب شد

به گزارش پایگاه خبری ذره‌بین ورزش، ریکاردو ساپینتو سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در نشست خبری پیش از بازی با نساجی مازندران در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: فردا یک بازی سخت مقابل نساجی داریم، تیمی که خیلی خوب می‌شناسمیش 4 بار با این تیم بازی کردیم و تاریخچه خوبی در مسابقات حذفی دارد. از تمامی ظرفیت‌هایمان استفاده می‌کنیم و با تمرکز کافی تلاش می‌کنیم این حریف را شکست بدهیم.
ساپینتو در پاسخ به این سوال که نساجی فصل قبل استقلال را از جام حذفی کنار زده و سرمربی این تیم اعلام کرده با این دیدگاه در پی پیروزی است، پاسخ داد: من سرمربی جوان اسپانیایی این تیم را دیده‌ام. به نظرم تفاوتی بین او و مربیان قبلی هست. سیستم‌شان یکی است، ولی صبر می‌کنند تا از ضدحمله استفاده کنند. آنها بیشتر دفاعی بازی می‌کنند و روی ضدحمله حریفان‌شان را غافلگیر می‌کنند.
شاید آنها فردا سیستم‌شان را تغییر دهند و شاید با پنج بازیکن در خط دفاعی بازی کنند. ما برای هر دو حالت آماده هستیم، اما همان‌طور که گفتم نساجی تیمی خوب، با بازیکنان باتجربه است و می‌خواهد مثل ما به فینال برسد. امیدوارم با شرایط و کیفیت دو بازی قبلی بتوانیم ادامه دهیم.
باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن گل بزنیم. مقابل نساجی مهم است که زودتر گل بزنیم. این نگاه را داریم که نساجی تیم سختی است که بیشتر روی کار دفاعی تمرکز دارد. بنابراین، باید خیلی سریع بازی کنیم و کاری را که می‌خواهیم، زودتر تمام کنیم.
ساپینتو: تیم من پس از رفتن سیاوش یزدانی خوب شد
سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به اظهارات ژوزه مورایس سرمربی سپاهان که ابراز امیدواری کرده بود استقلال با او قهرمان جام حذفی شود، تصریح کرد: من رابطه خوبی با ایشان دارم. قبل از این موضوع، موضوع سیاوش یزدانی بود. من کمی ناراحت بودم که داخل و بیرون زمین چه اتفاقی افتاد. پس از آن دیگر صحبت نکردیم. انتظار داشتم طبق رسمی که در پرتغال داریم با من تماس می‌گرفت و توضیح می‌داد چه اتفاقی افتاد. تاکنون در فوتبال ندیده بودم بازیکنی آن اشتباه بزرگ را (برابر سپاهان) انجام دهد و هفته بعد به آن تیم برود! البته برای من خوب شد، چون تیم من پس از آن خوب شد. انتظار داشتم ژوزه با من تماس بگیرد، ولی این کار را نکرد. شاید یک روزی این کار را بکند و درباره این شرایط عجیب و غریب صحبت کند. او باید در این رابطه تحقیق می‌کرد، اما هر کسی مسئول رفتار خودش است. شاید او یک روزی به من توضیح بدهد. ما پس از این اتفاق صحبتی نکردیم و فکر کنم باید توضیح دهد چرا بازیکنی که سه امتیاز را در بازی با سپاهان از ما گرفت، هفته بعد به همان تیم رفت. من هیچ وقت بازیکنی از آن تیمی نمی‌آورم که بازیکنانش چنین کاری کرده باشد. من اینجوری هستم.
ساپینتو با این سؤال روبه‌رو شد که استقلال هفته گذشته تراکتور تبریز را مشابه دیدار با هوادار شکست داد و آیا نگران نیست بازیکنانش با اعتمادبه‌نفس کاذب به میدان بروند، گفت: خیر!
سرمربی پرتغالی در مورد اینکه آیا مدیران استقلال در آستانه بازی‌های جام حذفی پرداختی به بازیکنان و مربیان داشته‌اند یا نه، خاطرنشان کرد: شما همیشه همین سؤال را می‌پرسید! می‌دانید شرایط ما فاجعه‌آمیز است. درباره مسائل مالی سؤالی نپرسید. ماساژورها، کادر پزشکی، بازیکنان و ... خیلی وقت است پول نگرفته‌اند. ما بدون پول مقابل نساجی بازی می‌کنیم و می‌خواهیم بدون پول هم ببریم.
پرسپولیس در فینال روبه‌رو شد و گفت: اول می‌خواهیم درباره نساجی صحبت کنیم و در حال حاضر تمرکزم روی این بازی است.
ساپینتو در واکنش به اظهارنظر برخی کارشناسان داوری مبنی بر اینکه استقلال بیشترین ضربه را از داوری خورده است و آیا برای بازی فردا نگران داوری نیست، گفت: امیدوارم این اتفاق نیفتد.
وی درباره اینکه هواداران استقلال امیدوار به ماندن او هستند و آیا می‌تواند به آنها قول بدهد که قراردادش را تمدید کند، گفت: این آرزوی من است ولی تا الان خبر جدیدی نبوده است.
ساپینتو در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود یکی از شروطش برای تمدید قرارداد با استقلال حفظ مهدی قایدی و محمد محبی بوده است، پاسخ داد: هر روز یک شایعه می‌سازند! من چه چیزی می‌توانم بگویم؟ الان همه متمرکز هستیم تا نساجی را شکست دهیم. این مهم‌ترین نکته است.
ساپینتو در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت تمدید قرارداد با بازیکنان مصدوم تیمش گفت: الان صحبت نمی‌کنم. فقط در مورد رضا می‌گویم که میرزایی دیگر نمی‌تواند بازی کند، ولی احتمال دارد کوین (یامگا) بازی کند. همه می‌خواهند برد بازی با نساجی را به این بازیکنان مصدوم تقدیم کنند، به خصوص رضا. او شرایط خیلی خوبی داشته، بازیکن خوبی است و به خاطر او بازی را می‌بریم.
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره برنامه تیمش برای کشیدن بازی به ضربات پنالتی عنوان کرد: بله تمرین داشتیم. امیدوارم نیاز به ضربات پنالتی نباشد.
ساپینتو: تیم من پس از رفتن سیاوش یزدانی خوب شد
2-03-1402, 07:18
بازگشت