صفحه نخست | گفتگو با شهریار واترپلوی اصفهان و ایران

گفتگو با شهریار واترپلوی اصفهان و ایران

به گزارش سایت موج ورزش به نقل از ویژه نامه ورزشی نسل فردا، مسابقات واترپلوی قهرمانی کشور رده سنی زیر ۱۶ سال پسران، هفته گذشته به میزبانی استخر مجموعه ورزشی آزادی تهران با حضور ۱۱ تیم در دو گروه برگزار گردید، در پایان این رقابت‌ها تیم تهران با برتری مقابل یزد در جایگاه نخست ایستاد و یزد دوم شد. همچنین دو تیم توابع تهران و زنجان در دیدار رده بندی به مصاف هم رفتند که زنجان با برتری در این بازی سوم شد. آن چیزی که در حواشی این رقابت ها برای ورزش استان اصفهان افتخار محسوب می شود این بود که فینال جذاب این رقابت ها را شهریار عصارزادگان مسئول کمیته واترپلوی استان اصفهان که یکی از برترین داوران ایران می باشد قضاوت نمود، که با وی که یکی از بازیکنان سابق تیم ملی واترپلو و داور کنونی این رشته می باشد، مصاحبه ای انجام داده ایم که این گفتگو را در ذیل می خوانیم:
1)آقای عصارزادگان خودتان را برای خوانندگان معرفی نمائید؟
شهریار عصارزادگان هستم که اهل اصفهان می باشم و با 44 سال در خدمت داوری واترپلوی کشور هستم.
2)از چه زمانی به ورزش روی آوردید؟
زمانی که یازده ساله بودم ورزش شنا را آغاز کردم که بلافاصله به عضویت تیم شنای استان اصفهان درآمدم و در سن 13 سالگی عضو تیم ملی شنای ایران شدم.
3)چه عاملی باعث شد داور واترپلو شوید؟
در کنار شنا، واترپلو را نیز به صورت حرفه ای دنبال که در 16 سالگی در تیم ملی واترپلوی ایران حضور پیدا نمودم و چون علاقه زیادی به داوری داشتم به این حرفه روی آوردم و اکنون نیز این حرفه را دنبال می کنم.
4)آقای عصارزادگان پیرامون ملی پوش خود در رشته واترپلو توضیح دهید؟
در تیم ملی جوانان تجربه های زیادی کسب نمودم، در سال 1994 همراه تیم ملی جوانان ایران به مسابقات جهانی فرانسه اعزام شدم، پس از این اعزام به عضویت تیم بزرگسالان ایران در آمدم و در سال 1998 در مسابقات جهانی به میزبانی استرالیا شرکت نمودیم، همچنین در مسابقات آسیایی بانکوک به همراه تیم ملی نیز حضور داشتم و در سن 23 سالگی از بازی های ملی خداحافظی کردم.
5)در چه باشگاه هایی سابقه بازی به عنوان واترپلوئیست دارید؟
در تیم های شهرداری اصفهان، ذوب آهن، پلی اکریل، سپاهان و صنعت نفت آبادان بازی کردم و با ذوب آهن اصفهان به مقام قهرمانی آسیا دست یافتیم.
6)در عرصه داوری کدام دیدار مهم را قضاوت کرده اید؟
چندین دیدار مهم کشور را داوری نمودم که می توان به فینال لیگ دسته اول کشور(1396)، فینال مسابقات زیر 17 سال کشور(1396)، فینال مسابقات زیر 14 و 16 سال کشور در سال 1397 اشاره کرد.
7) بهترین و بدترین قضاوت شهریار عصارزادگان؟
همیشه سعی کردم در زمان قضاوت بیشترین تلاش را انجام دهم تا حقی از تیمی پایمال نشود و همه داوری هایم با همین دیدگاه بوده است.
8)آرزوی ورزشی شما چیست؟
امیدوارم تیم واترپلوی ایران مدال طلای آسیا را کسب نماید و از طرفی دوباره تیم استان اصفهان به جمع برترین تیم های کشور بازگردد.
9)به عنوان یک کارشناس و پیشکسوت، شرایط واترپلوی کشور را چگونه ارزیابی می کنید؟
در حال حاضر شرایط واترپلوی کشور بسیار خوب است و پیشرفت زیادی را شاهد بودیم که امیدوارم این مسیر ادامه داشته باشد.
10)شرایط واترپلوی استان اصفهان چگونه است؟
واترپلوی استان با توجه به جوان بودن تیم و استفاده از مربیان مستعد در حال پیشرفت می باشد و در صورت ادامه تمرینات حتی کسب مقام دور از ذهن نیست.
11)انتظار شما به عنوان مسئول کمیته واترپلوی استان اصفهان از باشگاه های بزرگ اصفهان در قبال واترپلو چیست؟
مسئولین باشگاه های بزرگ اصفهان، به واترپلو همچون برخی از رشته های ورزشی اهمیت دهند و از جوانان شهرمان که با دل و جان برای سربلندی این استان در رشته واترپلو زحمت می کشند حمایت کنند تا آنها امیدوار به ادامه تلاش خود باشند، اما متاسفانه در چند سال اخیر حمایتی از این رشته در استان اصفهان نشده است.
12) آیا مسابقات واترپلوی استان اصفهان برگزار می شود؟
هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان اصفهان در کلیه رده های سنی مسابقات برگزار می کند که می توان به رده های سنی زیر 12، زیر 14، زیر 17 سال، بزرگسالان و حتی پیشکسوتان اشاره کرد.
13)حرف پایانی؟
باز هم از مسئولین باشگاه های ذوب آهن و سپاهان اصفهان می خواهم که رشته های آبی را مورد حمایت قرار دهند.
گفتگو با شهریار واترپلوی اصفهان و ایران
24-06-1397, 20:32
بازگشت