» » نساجی پرسپولیس و استقلال تراکتور

هفته پایانی لیگ برتر فوتبال

نساجی پرسپولیس و استقلال تراکتور

0
59
کد خبر: 1179
به گزارش پایگاه خبری ذره‌بین ورزش، هفته سی‌ام و پایانی بیست‌ودومین دوره لیگ برتر فوتبال امروز پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه 1402 با 8 دیدار همزمان برگزار خواهد شد تا تکلیف قهرمان و تیم دوم سقوط ‌کننده به لیگ دسته اول مشخص شود.
پرسپولیس و سپاهان دو نامزد قهرمانی باید در خارج از خانه بازی کنند و هر کدام که قهرمان شوند باید جشن قهرمانی را خارج از خانه و به دور از هواداران خود بگیرند. تکلیف دومین تیم سقوط کننده از بین صنعت نفت آبادان و مس کرمان نیز امروز مشخص می‌شود. نفت مسجدسلیمان هفته گذشته به عنوان اولین تیم به لیگ دسته اول سقوط کرده بود.
در زیر نگاهی به 8 دیدار امروز خواهیم داشت:
فولاد -آلومینیوم
تیم‌های همسایه و هم‌امتیاز در هفته پایانی مقابل هم قرار می‌گیرند، دیدار امروز آنها برای تعیین رتبه هفتم جدول اهمیت دارد. آلومینیوم در حال حاضر با تفاضل گل بهتر با 39 امتیاز در رتبه هفتم ایستاده است. هر چند این دیدار حساسیتی ندارد اما منصوریان و رحمتی می‌خواهند آخرین دیدار فصل را با برد پشت سر بگذارند. آلومینیوم در این دیدار می‌تواند با بسته نگه داشتن دروازه‌اش یک رکورد مهم را به نام خودش به ثبت برساند. شاگردان رحمتی تا اینجای فصل با دریافت 13 گل به همراه پرسپولیس بهترین خط دفاعی را در اختیار دارند و امیدوار هستند مقابل فولاد هم حسین پورحمیدی کلین‌شیت کند.

نفت مسجدسلیمان -ملوان
حکم سقوط نفت مسجدسلیمان هفته گذشته با تساوی در اراک امضا شد و امروز بازی خداحافظی‌اش از لیگ برتر را در خانه و با حضور هوادارانش مقابل ملوان انجام می‌دهد. ملوان هم که حضورش در فصل آینده مسجل است، نمی‌خواهد رتبه یازدهمی جدول را از دست بدهد و بدون استرس به میدان می‌رود تا دست پر مسجدسلیمان را ترک کند. با شرایطی که ملوان داشت، نتایج این تیم با سرمربیگری مازیار زارع و مدیریت پژمان نوری قابل دفاع بوده است. زارع اعلام کرده فصل آینده روی نیمکت این تیم نمی‌نشیند و مدیران این باشگاه باید به دنبال جذب یک مربی دیگر باشند. باید ببینیم ملوان در فصل آینده هم به همین شکل فعالیت می‌کند یا انتظارات کادرفنی و مدیریتی این باشگاه تأمین خواهد شد.
نساجی پرسپولیس و استقلال تراکتور
ذوب‌آهن - هوادار
یکی از مسابقات فاقد حساسیت بین تیم‌های رتبه نهم و دهم جدول برگزار می‌شود و دو تیم بیشتر برای دفاع از اعتبار‌شان بازی خواهند کرد. ذوب‌آهن با یک تساوی رتبه نهمی خود را حفظ می‌کند اما اگر هوادار می‌خواهد رتبه تک‌رقمی کسب کند باید ذوب‌آهن را در اصفهان شکست دهد. این دیدار آخرین دیدار فصل شاگردان مهدی تارتار است، ولی هوادار با ساکت الهامی باید در نیمه نهایی جام حذفی از پرسپولیس پذیرایی کند و ساکت الهامی به دنبال سومین قهرمانی‌اش در جام حذفی با هوادار است.

استقلال - تراکتور
استقلال بعد از شکست در دربی 100، تقریباً امیدش برای قهرمانی را از دست داد و هفته بعد از آن هم در خانه مقابل صنعت نفت متوقف شد تا به طور کامل با قهرمانی در لیگ بیست و دوم خداحافظی کند. شاگردان ساپینتو مسابقه با تراکتور را یک دیدار تدارکاتی خوب‌ می‌دانند تا با آمادگی مناسب در نیمه نهایی جام حذفی مقابل نساجی قرار بگیرند. استقلال در صورت کسب 3 امتیاز 62 امتیازی می‌شود و کارش را در رتبه سوم جدول به پایان می‌رساند. آبی‌ها فصل گذشته بدون شکست و با 68 امتیاز قهرمان شده بودند.
تراکتور برای دفاع از اعتبار خود بازی می‌کند چرا که شاگردان پاکو خمس رتبه چهارمی خودشان را قطعی کرده‌اند و جدال دو تیم با دو مربی اسپانیایی و پرتغالی می‌تواند جذابیت‌ و زیبایی‌های خاص خودش را داشته باشد.
مسابقه امروز سومین بازی فصل آنها خواهد بود، استقلال در دیدار رفت 2 بر صفر شکست خورد، اما در جام حذفی با حذف تراکتور شکست‌ قبل خودشان را جبران کرد. این مسابقه شاید به لحاظ فنی زیباتر از دو بازی گذشته هم شود چون حساسیتی برای هیچ‌کدام ندارد.
نساجی پرسپولیس و استقلال تراکتور
پیکان -مس رفسنجان
جدال دو تیم را به نوعی می‌توان رقابت گزینه‌های سرمربیگری تیم امید یعنی مجتبی حسینی و محمد ربیعی بنامیم. پیکان با 3 شکست پیاپی به مصاف مس می‌رود. نتیجه دیدار امروز شاگردان مجتبی حسینی که عنوان جوان‌ترین تیم لیگ را در اختیار دارند خیلی تأثیری در جایگاه‌شان در جدول نخواهد داشت و حتی اگر چهارمین شکست پیاپی‌شان را هم تجربه کنند ممکن است یک رده پایین‌تر بیایند. در طرف مقابل مس رفسنجان که رقابت برای کسب رتبه چهارمی جدول را به تراکتور واگذار کرد، نمی‌خواهد رده پنجم را هم از دست بدهد و اگر پیکان را ببرد در پایان لیگ می‌تواند بالاتر از گل‌گهر قرار بگیرد.

گل گهرسیرجان -صنعت نفت
حضور امیر قلعه‌نویی در تیم ملی بیشترین ضرر را متوجه گل‌گهر کرد. سیرجانی‌ها در 5 دیدار گذشته 3 شکست و 2 تساوی را به دست آورده‌اند. شاگردان الهویی پس از شکست 4 بر صفر هفته گذشته مقابل پرسپولیس برای اعاده حیثیت به میدان می‌روند و نیم‌نگاهی هم به رتبه پنجم دارند تا در صورت کسب 3 امتیاز و نتیجه نگرفتن مس رفسنجان پنجمی خودشان را قطعی کنند.
حریف گل‌گهر اما شرایط متفاوتی دارد، صنعت نفت در 5 مسابقه گذشته‌ 2 برد 3 تساوی به دست آورده و بسیار امیدوار است در صورت کسب نتیجه و عدم موفقیت مس کرمان بقا در لیگ برتر را در سیرجان جشن بگیرند. آبادانی‌ها در این دیدار طالب ریکانی کاپیتان خود را به دلیل محرومیت در اختیار ندارند.
نساجی پرسپولیس و استقلال تراکتور
مس کرمان –فولادمبارکه سپاهان اصفهان
یکی از مهم‌ترین مسابقات فصل در کرمان انجام می‌شود و دو تیم با انگیزه‌هایی متفاوت بازی می‌کنند؛ سپاهان برای قهرمانی و مس برای بقا. سپاهان برای اینکه جام را بالای سر ببرد نتیجه‌ای جز پیروزی به دردش نمی‌خورد و البته باید امیدوار به تساوی و شکست پرسپولیس باشد. شاگردان مورایس در صورت تساوی مقابل مس و شکست پرسپولیس هم می‌توانند قهرمان شوند چون در بازی‌های رودررو پرسپولیس را شکست داده‌اند.
مس در 5 بازی آخر خود 4 شکست و یک تساوی به دست آورده و اگر سپاهان را شکست دهد قطعاً در لیگ برتر می‌ماند. بازی رفت دو تیم با نتیجه 2 بر صفر به سود سپاهان به پایان رسیده و زردپوشان اصفهانی روی کاغذ شانس بیشتری هم در دیدار برگشت دارند مگر اینکه مسی‌ها با خلق شگفتی هم خودشان را در لیگ نگه دارند و هم مسیر قهرمانی پرسپولیس را هموارتر کنند.

نساجی -پرسپولیس
مهمترین و البته جذاب‌ترین دیدار‌ سی‌ام را می‌توانیم در قائمشهر شاهد باشیم. پرسپولیسی‌ها خیلی امیدوار هستند که هفتمین برد پیاپی خود را در ورزشگاه شهید وطنی به دست بیاورند و جام قهرمانی را بالای سر ببرند. شاگردان گل‌محمدی 6 دیدار گذشته را با برد پشت سر گذاشتند تا امروز مدعی اصلی قهرمانی باشند و در بهترین شرایط روحی و روانی به مصاف نساجی بروند. سرخپوشان تهرانی می‌دانند که مقابل نساجی حق کوچکترین اشتباه را ندارند و غفلت آنها به معنای از دست رفتن یک جام است. پرسپولیس که با 63 امتیاز در صدر جدول قرار دارد اختیار قهرمانی دست خودش است.
حریف پرسپولیس، تیمی است که از هفته چهاردهم تا به امروز موفق به کسب پیروزی نشده و همین نتایج باعث جدایی حمید مطهری از این تیم هم شد. نساجی در بازی را در تهران با نتیجه 5 بر یک شکست خورد و تا حدودی به دنبال این است که آن شکست را جبران و بعد از 16 هفته 3 امتیاز را کسب کند و لیگ را با برد به پایان ببرند.
نساجی پرسپولیس و استقلال تراکتور
برنامه کامل هفته پایانی لیگ برتر فوتبال ایران؛
پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه 1402 ساعت 18:
فولادخوزستان - آلومینیوم اراک مکان: ورزشگاه فولاد آرنا
نفت مسجدسلیمان-ملوان بندرانزلی مکان: ورزشگاه شهید بهنام محمدی
ذوب‌آهن اصفهان- هوادار تهران مکان: ورزشگاه فولادشهر
استقلال تهران- تراکتور تبریز مکان: ورزشگاه آزادی
پیکان تهران- مس رفسنجان مکان: ورزشگاه پاس قوامین
گل‌گهر سیرجان - صنعت نفت آبادان مکان: ورزشگاه شهید سلیمانی
مس کرمان – فولادمبارکه سپاهان اصفهان مکان: استادیوم باهنر
نساجی مازندران – پرسپولیس تهران مکان: استادیوم شهید وطنی

نظر شما

 • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید

گزارش تصویری

عناوین بیشتر

  فولاد مبارکه سپاهان بر بام هندبال ایران ایستاد

  طلایی‌پوشان در فینال؛ گام نخست را محکم برداشتند

  پایان مسابقات هندبال ساحلی آقایان و بانوان استان اصفهان

  پایان مسابقات انتخابی تیم مینی‌گلف آقایان استان اصفهان

  پایان مرحله دوم انتخابی تیم مینی‌گلف آقایان استان اصفهان

  پاسخ سپاهان به جدایی جنجالی آرات/ جان آرات در خطر است!