» قاسم رحیمی: خط دفاعی سپاهان اصول دفاعی را رعایت نمی کند

قاسم رحیمی: خط دفاعی سپاهان اصول دفاعی را رعایت نمی کند

در تاریخ : 02.06.96
توسط : pejman
نظرات : 0
بازدیدها : 797
قاسم رحیمی: خط دفاعی سپاهان اصول دفاعی را رعایت نمی کندبه سراغ قاسم رحیمی پیشکسوت فوتبال اصفهان و مدرس رسمی AFC رفتیم که پیرامون دربی اصفهان با وی صحبت کنیم.
به گزارش سایت موج ورزش، دربی شصت و یکم فوتبال اصفهان با برتری دو بر صفر سپاهان مقابل ذوب آهن به پایان رسید، سپاهانی که در سه هفته ابتدایی لیگ برتر هیچ پیروزی را دشت نکرده بود، لی اولیویرا گلر طلایی پوشان که به تازگی از بند مصدومیت رهایی یافته درخشش خیره کننده ایی مقابل ذوب آهن داشت و این دروازه بان سه امتیاز را تقدیم کرانچار کرد، در همین رابطه به سراغ قاسم رحیمی پیشکسوت فوتبال اصفهان و مدرس رسمی AFC رفتیم که پیرامون دربی اصفهان با وی صحبت کنیم، رحیمی در ابتدا گفت: با شرایطی که دو تیم در سه هفته اول لیگ داشتند هیچکس تا قبل از دربی تصور نمی کرد که سپاهان با دو گل شاگردان قلعه نویی را شکست دهد و حداکثر امتیازی که برای سپاهان پیش بینی می کردند تنها یک امتیاز بود.
قاسم رحیمی ادامه داد: دیدار دو تیم سپاهان و ذوب آهن یک بازی سرعتی و درگیرانه ای به خصوص در میانه میدان بود، بازیکنان هر دو تیم در میانه زمین اشتباهات زیادی داشتند که در این بازی ذوب آهن بی گدار به آب و آتش زد تا اینکه دروازه اش باز شد.
پیشکسوت فوتبال اصفهان کسب سه امتیاز دربی توسط سپاهانی ها را برای این تیم خوشایند دانست و بیان داشت: سپاهان در سه دیدار قبلی هیچ پیروزی کسب نکرده بود که با این پیروزی به لیگ برتر برگشت و اگر همین ریتم را حفظ کند می تواند یکی از مدعیان باشد.
رحیمی به ذوب آهن اشاره کرد و گفت: تا قبل از اینکه سپاهان به گل برسد در دقیقه 64 مرتضی تبریزی مهاجم ذوب آهن با گلر سپاهان تک به تک شد که نتوانست دروازه لی اولیویرا را باز کند، این گلر موقعیت های زیادی را از مهاجمان ذوب آهن گرفت و این نشان از عملکرد ضعیف خط دفاعی سپاهان دارد.
وی پیرامون تغییرات زیاد سپاهان در خط دفاعی اش اظهار داشت: در سطح فوتبال دنیا اینگونه تغییرات را در خط دفاعی نمی بینیم چراکه خط دفاعی علاوه بر آمادگی فنی به یک آمادگی ذهنی هم نیاز دارد تا مدافعین به هماهنگی برسند، برای رسیدن به این هماهنگی زمان کافی لازم است و تغییرات عمده در خط دفاع یک ریسک بزرگ محسوب می شود، در کل عملکرد دفاع سپاهان رضایت بخش نیست چراکه اصول دفاعی را در این خط نمی بینیم.
وی افزود: تیم فوتبال ذوب آهن در شهرآورد اصفهان بازی خوبی را به نمایش گذاشت و مهمترین عامل که باعث شد نتیجه را واگذار کند، می توان به بازی عجولانه و احساسی بازیکنان این تیم و بی دقتی مهاجمان در زدن ضربات آخر اشاره کرد، ذوب آهن پس از دریافت گل با هدایت قلعه نویی رو به ارسال مستقیم آورد که با این حربه به نتیجه ایی دست نیافت.
رحیمی پیرامون نیمکت نشینی اسماعیل شریفات و فیکس بازی کردن مهدی رجب زاده در دربی بیان داشت: بعضی وقت ها ما از مسائل درون اردویی تیم ها بی خبریم، رجب زاده همیشه مقابل سپاهان بازی های خوبی به نمایش گذاشته است، شاید این باعث شده که امیر قلعه نویی از ابتدا از وی استفاده کند و در ابتدای نیمه دوم اسماعیل شریفات را جایگزین وی کند، امیر قلعه نویی در 20 دقیقه پایانی ابتدا محمد ستاری را بجای ربیع عطایا به زمین بازی فرستاد اما این بازیکن مشخص نشد که چرا دقیقه 87 جای خود را به علی حمام داد، به نوعی باید گفت که قلعه نویی به خوبی نتوانست از تعویض هایش بهره ببرد.
پیشکسوت فوتبال اصفهان در پایان تاکید کرد: اگر سپاهان خط دفاعش را ترمیم کند و ریتم امتیاز گیری را حفظ نماید، می تواند یکی از مدعیان لیگ برتر باشد و از سوی دیگر ذوب آهن با امیر قلعه نویی شایستگی کسب یکی از رتبه های اول تا سوم را دارد.
قاسم رحیمی: خط دفاعی سپاهان اصول دفاعی را رعایت نمی کند
قاسم رحیمی: خط دفاعی سپاهان اصول دفاعی را رعایت نمی کند
قاسم رحیمی: خط دفاعی سپاهان اصول دفاعی را رعایت نمی کند
دسته بندی : ---
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری