» » فصل جدید لیگ برتر فوتسال بصورت پلی آف نیست

فصل جدید لیگ برتر فوتسال بصورت پلی آف نیست

در تاریخ : 24.03.99
توسط : pejman
نظرات : 0
بازدیدها : 181
فصل جدید لیگ برتر فوتسال بصورت پلی آف نیستسرپرست سازمان لیگ برتر فوتسال گفت: با توجه به سال شلوغ برای فوتسال ایران، فصل 1399-1400 لیگ برتر ایران به صورت پلی آف برگزار نخواهد شد.
به گزارش موج ورزش، آرش جابری سرپرست سازمان لیگ برتر فوتسال در گفتگو با خبرنگار ایراسین پیرامون دیدار نهایی لیگ برتر ایران بین گیتی پسند اصفهان و مس سونگون ورزقان اظهار داشت: مطابق مجوزهای صادر شده از سوی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی ورزشی مرحله نهایی لیگ برتر فوتسال ایران برگزار خواهد شد، دیدار رفت این مرحله روز جمعه 30 خردادماه 99 ساعت 18 به میزبانی سالن پیروزی اصفهان و دیدار برگشت نیز روز 6 تیرماه در سالن پورشریفی تبریز انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: اگر هر یک از دو تیم گیتی پسند و مس سونگون یک بازی را پیروز شوند به فاصه 72 ساعت دیدار سوم روز دوشنبه 9 تیرماه 99 به میزبانی کرمان به نام سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی برگزار خواهد شد، به همین منظور اولین جلسه ستاد هماهنگی دیدارهای نهایی روز 13 خرداد به میزبانی تبریز، دومین نشست روز 21 خرداد در اصفهان برگزار گردید و روز 27 خرداد نیز نشستی را در کرمان پیرامون اینکه اگر به بازی به دیدار سوم کشیده شد خواهیم داشت.
آرش جابری با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در فوتسال همان مفاد فوتبال است بیان داشت: پروتکل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی ورزشی تدوین گردیده که رعایت این پروتکل ها در فوتسال همان مفادی می باشد که باید در فوتبال رعایت شود.
سرپرست سازمان لیگ برتر فوتسال با اشاره به اینکه هر سه دیدار نهایی لیگ برتر ایران بدون تماشاگر می باشد، افزود: تمرینات هر دو تیم گیتی پسند و مس سونگون هم بدون حضور تماشاگران باید انجام شود، عوامل مجاز در دیدارهای نهایی طبق پروتکل هایی که به ما الحاق شده باید با کمترین نفرات اعم از نیروی انتظامی، عوامل صدا و سیما و... در این دیدار حضور یابند، تنها 16 نفر از اصحاب رسانه که 8 نفر خبرنگار و 8 نفر عکاس می باشند به علاوه چهار نفر از عوامل روابط عمومی های دو باشگاه، این مسابقه را می توانند از نزدیک پوشش دهند که در مجموع 20 نفر خواهند شد و باید با هیات فوتبال استان مربوطه هماهنگی ها صورت پذیرد.
وی تصریح کرد: طبق پروتکل های صادر شده هر دو باشگاه تست های PCR را انجام داده اند و مجوز تمرینات نیز بر اساس آن تست ها صادر گردیده است، اما برای شروع بازی ها باید تست های PCRمجددی را انجام دهند، جواب تست ها را به هیات های پزشکی ورزشی مربوطه ابلاغ نمایند و بر اساس آن مجوز حضور در دیدارهای نهایی صادر خواهد شد، در طول سه دیدار نزدیک به 80 نفر شاهد برگزاری مسابقات از نزدیک می باشند که آنها با هماهنگی هیات پزشکی ورزشی استان ها باید در سالن برگزاری حاضر شوند.
آرش جابری با بیان اینکه ناظر بر اجرای پروتکل های بهداشتی، نماینده دانشکده علوم پزشکی و هیات پزشکی ورزشی هستند، گفت: قطعا تمهیدات لازم برای رعایت اصول بهداشتی در زمان تمرینات، مدت اسکان در هتل ها، بحث تغدیه و تردد اعضای تیم ها در جلسات مطرح شد و تمهیدات لازم بر اساس پروتکل ها اتخاذ گردید، ان شاالله شاهد برگزاری دیدارهای نهایی در صحت و سلامتی همه اعضای تیم، عوامل برگزاری، اصحاب رسانه و... باشیم و جام قهرمانی به تیمی برسد که واقعا استحقاقش را دارد.
سرپرست سازمان لیگ برتر فوتسال پیرامون درخواست های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای حضور در لیگ برتر فوتسال اظهار داشت: اخیرا باشگاه استقلال تهران به سازمان لیگ برتر فوتسال نامه‌ای را ارسال کرده و از ما درخواست کرده اند که در رقابت‌های لیگ برتر حضور داشته باشند، بعد از این موضوع قرار شد در اولین جلسه‌ای که اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ برتر فوتسال برگزار می‌کنند درباره این نامه تصمیم گیری کرده و بعد از آن خبر قطعی آن را رسانه‌ای خواهیم کرد، همچنین تا امروز که با شما صحبت می‌کنم هنوز هیچ نامه‌ای از سوی پرسپولیسی ها برای حضور در مسابقات لیگ برتر به دست ما نرسیده است.
وی در پایان پیرامون برگزاری لیگ برتر فوتسال در فصل 1399-1400 گفت: با توجه به سال شلوغ برای فوتسال ایران، فصل 1399-1400 لیگ برتر ایران به صورت پلی آف برگزار نخواهد شد، در فصل جدید جام باشگاه های آسیا، جام ملتهای آسیا و جام جهانی فوتسال را پیشرو داریم، همچنین فصل جدید را در تاریخی که می خواستیم استارت بزنیم به دلیل شیوع بیماری کرونا هنوز فصل 98-99 به پایان نرسیده و به همین دلایل لیگ برتر فوتسال در فصل 1399-1400 با حضور 14 تیم به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد.
فصل جدید لیگ برتر فوتسال بصورت پلی آف نیست
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری