» » بانوی گلف باز اصفهانی: موضوع آموزش رسالت امروز من هست

بانوی گلف باز اصفهانی: موضوع آموزش رسالت امروز من هست

در تاریخ : 23.08.99
توسط : pejman
نظرات : 0
بازدیدها : 128
بانوی گلف باز اصفهانی: موضوع آموزش رسالت امروز من هستشکوفه زهتاب بانوی گلف باز اصفهانی گفت: بانوان ایران در آسیا جزو ‌برترین و‌تکنیکی ترین بازیکنان هستند.
به گزارش موج ورزش، رشته گُلْف یا گوی‌چال یکی از ورزش های فضای آزاد است که در آن بازیکنان به‌طور فردی یا تیمی به‌وسیله چوبهای گوناگون ویژه‌ای توپ را درون حفره ای در زمین می‌اندازند. در آئین‌نامه بازی گلف این بازی را اینگونه تعریف کرده‌اند: گلف پرتاب یک توپ از نقطه نخست بازی به درون یک حرفه است که به‌وسیله یک یا چند ضربه پیاپی و بر طبق قانون‌های ویژه‌ای صورت گرفته باشد. پس از این رشته مینی گلف هم رواج پیدا کرد، ورزش مینی گلف به دلیل عدم نیاز به مهارت های جسمانی بالا و همچنین به علت طی کردن مسافت کم برای تمام گروه های سنی مناسب است. این ورزش به علت ردیابی توپ موجب تقویت دید می شود، زدن ضربه هماهنگی عصبی و عضلانی را به همراه دارد. خبرنگار ما به سراغ شکوفه زهتاب یکی از بازیکنان اصفهانی این رشته رفته و پیرامون معرفی این رشته ها از وی سئوالاتی را انجام داده است. جالب اینجاست که در یکی از سئوالات بازیکن ملی پوش اصفهانی نایب رئیس هیات گلف استان اصفهان را نمی شناسد که جای تامل دارد. در بدنه هیات های ورزشی استان اصفهان باید افرادی متخصص آن رشته باشند تا درد رشته موردنظر و ورزشکارانش را بدانند!
*در ذیل مصاحبه شکوفه زهتاب گلف باز اصفهانی را می خوانیم:
1_خانم ذهتاب خودتان را معرفی کنید؟
شکوفه زهتاب هستم که در شهر مسجدسلیمان متولد شدم و ساکن اصفهان می باشم.
۲_چه عاملی باعث شد به رشته گلف روی بیاورید؟
دوستم گلف بازی می کرد از بنده هم خواست این رشته را تجربه نمایم، وقتی برای اولین بار گلف بازی کردم برایم جذاب بود و به آن علاقمند شدم.
۳_در چه تیم هایی سابقه بازی دازید و چه مقام هایی را کسب نمودید؟
در تیم های نفت خوزستان، اصفهان و آخر بار هم برای شهرکرد بازی کردم و مقام سوم کشوری را به دست آوردیم، در این بین چندین دوره هم به تیم ملی دعوت شدم.
۴_چه عاملی باعث شد که برای اصفهان بازی نکنید؟
من همچنان فعالیت خودم را به عنوان مربی ادامه می دهم. صلاحدید و تصمیم گیری با کادر اجرایی هیات گلف استان اصفهان می باشد، بنده آمادگی کامل دارم تا در هر مقطع آموزشی کماکان با هیات و فدراسیون ادامه فعالیت بدهم. موضوع آموزش رسالت امروز من هست و تمامی تمرکز و ‌تجربه خود را در این زمینه بکار خواهم بست.
۵_جایگاه گلف بانوان اصفهان را کجا می بینید؟
گلف بانوان اصفهان مسیر خوبی را آغاز کرد و ‌پتانسیل بسیار خوبی دارد. اگر بسترسازی و زیرساخت تقویت شود قطعا حرفهای جدی تری برای گفتن خواهند داشت. شاید کمی کند ولی روند رو به پیشرفت و بهبودی است. انتظار می رود با تغییر رویه و‌ رویکرد نهادهای بین المللی در عرصه ورزش بانوان، هیاتهای استانی و فدراسیون هم ظرفیت استفاده از بانوان را ارتقا دهند.
۶_جایگاه گلف بانوان ایران در سطح بین المللی کجاست؟
بانوان ایران در آسیا جزو ‌برترین و‌تکنیکی ترین بازیکنان هستند. تجربه خوبی دارند و طبق سنوات رو به رشد و پیشرفت گام برداشته، هرچند همچنان فضای بهترشدن وجود دارد‌. اگر مشکلات زیر ساختی و افزایش میزان اعزام های برون مرزی اتفاق بیافتد ایران از رقبای جدی در مسابقات خواهد بود. مسابقات آسیایی در حوزه بانوان تازه دو سه سال است که بطور متمرکز شروع شده است و ما می توانیم با بهره مندی از هوش سرشار و استعداد ناب ایرانی نتایج قابل توجهی کسب نمائیم.
۷_ عملکرد مهیا کندری را به عنوان نایب رئیس هیات گلف استان اصفهان را چگونه ارزیابی می کنید؟
ضمن احترام به جنابعالی، با توجه به عدم‌شناخت کافی در خصوص ایشان از اظهارنظر خودداری می‌نمایم.
8- حرف پایانی؟
برای بانوان ایرانی در رشته های مختلف آرزوی موفقیت می کنم.
خبرنگار: پژمان سلطانی
بانوی گلف باز اصفهانی: موضوع آموزش رسالت امروز من هست
بانوی گلف باز اصفهانی: موضوع آموزش رسالت امروز من هست
بانوی گلف باز اصفهانی: موضوع آموزش رسالت امروز من هست
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
گزارش تصویری